user_mobilelogo

krumlovMěsto, které opravdu stojí za to navštívit. A co vám 

Č. Krumlov nabízí, naleznete zde:

zamekhlubokaNa místě dnešního zámku stával od druhé poloviny 13. století raně gotický hrad, podstatně rozšířený koncem 15.století Vilémem z Pernštejna. Roku 1562 prodal král Ferdinand I. Hlubokou do dědičného vlastnictví pánům z Hradce, kteří hrad přestavěli na renesanční zámek. O století později koupil hlubocké panství Jan Adolf I. Schwarzenberg, zakládající člen rodové větve, která působila v jižních Čechách bezmála tři sta let. Na přání knížete Adama Františka, Adolfova vnuka, přestavěli na počátku 18 století P.I. Bayer a jeho nástupce A.E.Martinelli zámek do podoby barokní.

kanalSchwarzenberský plavební kanál je významná technická památka. Nachází se na Šumavě v České republice. Spoujuje přítok Studené Vltavy s rakouskou řekou Große Mühl. Schwarzenberský plavební kanál byl vybudován v letech 1789 až 1822 pro plavení dřeva z nepřístupných částí Šumavy.

 

 

Číst dál: Schwarzenberský plavební kanál

rozhledna KletNejstarší kamenná rozhledna v České republice stojí na nejvyšším vrcholu Blanského lesa, na Kleti. Rozhlednu nechal postavit kníže  Josef Jan Nepomuk, sám vášnivý cestovatel a turista. Za vhodného počasí je z ní vidět  až na alpské vrcholky.
Legendy a vyprávění :
Na nejvyšší hoře Blanského lesa stál pevný hrad a v něm spravedlivě vládl vladyka Hrozen. Měl jedinou dceru, dobrotivou a sličnou, které říkali Krasava.

Číst dál: Rozhledna Kleť

První stezka korunami stromů v České republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. stezka Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera. Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků.

Otevřeno denně od 10.00 do 16.00 hodin.

Číst dál: Stezka korunami stromů

rozhlednaLibin

 Libín je 1096 m vysoký vrch cca 5 km od města Prachatice. Na vrcholu je rozhledna ze které je unikátní pohled na město a velkou část Šumavy, při příznivém počasí možno vidět Alpy. Přímo kolem našeho penzinu se po žluté turistické značce  dostanete k této 27 m vysoké rozhledně.

zoo hlubokáZOO Hluboká byla pro veřejnost otevřena 1. května 1939.Její umístění na břehu velkého rybníka Vám nabízí klidné a příjemné prostředí pro výpravu za zvířátky.Na děti čekají malé holandské kozy, ke kterým mohou do výběhu hladit je a krmit.Zoologická zahrada má otevřeno 365 dní v roce, tedy včetně všech víkendů a svátků.

 

helfenburkRozsáhlé zříceniny původně rožmberského gotického hradu ze 14. století. Areál hradu opevněný valy, příkopy, mohutnými hradbami s dělovými baštami.

 

 

 

 

Číst dál: Hrad Helfenburk u Bavorova

Za pohádkou na Šumavu.....

pohadkovasumavaVýstava pohádkových postaviček, víl,vodníků a dalších strašidel.

"Stezka pohádkových skřítků", atelier, divadélko, malování,modelování,skřítčí rezervace, hrad Troškov,prodej suvenýrů.

Otevřeno:

Květen,červen,září: denně kromě pondělí   9-17 hodin

červenec-srpen:denně 9-17 hodin

duben,říjen-prosinec: sobota,neděle,svátky  10-16 hodin

Jak se k nám dostanete

Penzion Harmonie
Rohanov 10
383 01 Prachatice

Martina a Roman Kubešovi
Tel. + 420 388 311 648
Mob. + 420 773 585 870
Mob. + 420 603 893 816
E-mail: Martinalotos@seznam.cz wifi free
GPS: 48°58'30.303"N, 14°02´12.537"E

Zobrazit polohu na Mapy.cz

Ubytování na Šumavě

 

Fotogalerie

fotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogalerie