user_mobilelogo

Masáže Penzion Harmonie Rohanov

Masáž zad
Masáž zad je možné provést buď jako regenerační masáž a  nebo relaxační. Nejvíce času se věnuje vzpřimovačům páteře. Jsou to svalové provazce, které jdou po stranách páteře a hromadí se v nich nejvíce napětí. Jsou to právě tyto svaly, které většinou způsobují bolesti zad a aplikuje se na ně většina masérských hmatů. Nevynechají se ani mezižeberní svaly pro lehčí dýchání, svaly kolem, nad a pod lopatkou, jsou-li přístupné, trapézový sval a široký sval zádový. Na závěr masáže se svaly stimulují tepáním, které ale lze po dohodě vypustit a masáž nechat spíše v relaxační rovině.

masáž zad

 Masáž šíje
Při této masáži důkladně zpracováván trapézový sval po celé jeho ploše, rovněž tak by se neměl vynechat ani zdvihač lopatky, jež je uložen po svalem trapézovým a upíná se k hornímu lemu lopatky na jedné straně a spodině lebeční na straně druhé. Je to právě tento sval, který má často za následek bolesti hlavy. Důležité je rovněž zpracování okolí sedmého krčního obratle a šíjových vzpřimovačů.

 

 Reflexologie plosky nohy

Dá se říci, že na chodidlech je zobrazeno celé tělo. Pomocí reflexologie se uvolňují zablokované energetické dráhy. K blokům dochází v důsledku působení stresu, nezdravého životního stylu nebo otoku.Masáží se obnoví tok energií v těle. Nástrojem terapeuta jsou pouze jeho ruce. Postupným rozhýbáním a rozvolněním prstů, nártů, kotníků a celého chodidla se následně uvolní celé tělo. Doslova platí: „V jakém stavu jsou vaše nohy, v takovém stavu je celé vaše tělo“.Reflexní masáž působí jednak preventivně, ale může také pomoci od bolestí a zdravotních problémů lidem všech věkových kategorií - od kojenců po seniory

 

Indická  antistresová masáž hlavy

Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jste neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Indická masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které se neustále hromadí a zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Není tedy divu, že v Indii dostávají lidé tuto masáž často od narození. Součástí masáže hlavy je i antistresová masáž ramen a šíje

Tato masáž se provádí v sedě, přes oděv klienta.

 

maserna1

 

Havajská masáž "LOMI LOMI"

Havajská masáž LOMI LOMI /milující ruce/ má kořeny ve staré Polynézii, kde byla praktikována, jako součást léčebných systémů mistrů Kahunů /šamanů/, kteří především pomoci této masáže dokázali uvést do souladu nejen tělo, ale i mysl a ducha člověka.

Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Havajská masáž Lomi Lomi využívá velmi plynulých, měkkých i hlubokých technika je prováděná hlavně předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla.

Je vhodná především pro lidi, kteří jsou denně vystavováni psychickému a fyzickému tlaku, při přepracovanosti a nesoustředěnosti, při častých bolestech celého organismu, při pocitech ztuhlosti svalů a kloubních spojení, při vnitřní nerovnováze, nervozitě a podráždění.

Hlavní účinky masáže:

- uvolnění svalového napětí

- urychlení odplavení odpadních látek

- rozproudění a vyrovnání energie těla

- uvolnění z psychického napětí

- zrychlení proudění krve a lymfy

Havajská masáž je kouzelným smyslovým zážitkema právem se považuje za perlu mezi masážemi.

 DSCN6201

 

Luxusní celotělová  masáž rýžovo-bylinnými nebo kokosovými měšci

Masáže bylinnými, rýžovými měšci jsou východoasijské techniky, které fascinujícím způsobem aktivují všechny buňky v těle a probouzí jeho smysly.

Tyto neobvyklé regenerační a relaxační techniky uvolňují napětí, zatuhlé svaly a ulevují bolestem kloubů. Pomáhají zvyšovat celkovou tělesnou i duševní kondici, napomáhají při regeneraci sil, odstraňují únavu a pozitivně ovlivňují psychický stav organismu.

Měšce ze směsi pečlivě vybraných bylin, které jsou nahřívány v páře, uvolňují léčivé látky, které jsou poté masážní technikou vstřebávány do organismu. V kombinaci s oleji regenerují a léčí naše tělo.

Rýžové měšce: Masáž rýžovými měšci je úžasná technika jemného dotyku a něžné péče. Dokáže ojedinělým způsobem dostat do těla léčivé masti a oleje a přitom šetrně zachází i s bolestivými místy na lidském těle

Startují samoléčebné a omlazující procesy v celém těle, dodávají mu energii a vitalitu.

 

 76786428 1002250320130885 2557746225558323200 n

Masáž lávovými kameny  HOT STONES - masáž zad, celotělová masáž

Je jedna z nejpříjemnějších metod relaxace. Oblíbená díky své technice a působení tepla pravých lávových kamenů.

Při této masáži se používají speciální vyhlazené lávové kameny ohřáté na terapeutickou teplotu kolem 55° C. Teplo z kamenů se rozlije po celém těle a celkově ho uvolňuje. Tělo je masírováno střídavě kameny i bez nich, aplikují se aromatické léčivé oleje. Účinky masáže jsou nezapomenutelným zážitkem a působí ještě několik dní po jejím provedení.

 

Kameny zároveň předávají, mimo naakumulovaného tepla, velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují tak meridiány - energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k našim vnitřním orgánům. Tyto cesty bývají často špatně průchodné nebo zcela uzavřené, ale díky masáži lávovými kameny se znovu otevírají. Masáž lávovými kameny dodává životní sílu a dobrou náladu.

 

Hlavní účinky:

- odstranění stresu a napětí v těle

- stimulace krevního a lymfatického systému

- podpora detoxikace celého těla

- řešení problémů se spánkem

- zmírnění bolestí kloubů, revmatismu, křečí

- odstranění bolestí hlavy

Masáž obličeje lávovými kameny

spojuje do jednoho harmonického celku tepelné účinky lávových kamenů a kosmetickou masáž obličeje. Výsledkem je dokonalá sestava, která má vynikající účinky v omlazení a regeneraci pleti obličeje, v povzbuzení lymfatického systému a v uvolnění svalů v oblasti tváře.

Speciální technika masáže dosahuje hluboké relaxace, snímá svalové křeče, působí jako prevence mimických vrásek, odvádí vodu, regeneruje pružnost tkání a ozdravuje pokožku.

To vše přispívá nejen k výraznému zlepšení fyzického vzhledu, ale také k celkové relaxaci organismu a k navození duševní pohody a vnitřního klidu.

Medová detoxikační masáž

Medová masáž je velice starou a osvědčenou léčitelskou detoxikační metodou, která využívá léčivých účinků medu a kompresních masérských hmatů.

Je ideální při stresu, napětí, nezdravém životním stylu, únavě a vyčerpání, je i důležitou prevencí proti stárnutí.

Med se nanáší do oblasti zad, kdy se za použití speciálních masérských hmatů vpravuje přímo do podkoží a léčivá síla medu působí přímo na organismus.

Med obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Proto je vhodná zvláště při velkém počtu typických civilizačních chorob, které souvisejí s usazováním jedů a škodlivin. např: rakovina, alergie, potíže srdečního oběhu, žaludeční a střevní poruchy, revmatické poruchy svalů a kloubů, zaplísnění střev, pokožky nebo orgánů, chronická rýma, choroby vedlejších dutin, chronický únavový syndrom, bolesti hlavy, poruchy nervů všeho druhu, potíže s usínáním a spánkem, výtok a poruchy menstruace, deprese.

 

Ceník masáží naleznete zde:

Jak se k nám dostanete

Penzion Harmonie
Rohanov 10
383 01 Prachatice

Martina a Roman Kubešovi
Tel. + 420 388 311 648
Mob. + 420 773 585 870
Mob. + 420 603 893 816
E-mail: Martinalotos@seznam.cz wifi free
GPS: 48°58'30.303"N, 14°02´12.537"E

Zobrazit polohu na Mapy.cz

Ubytování na Šumavě

 

Fotogalerie

fotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogalerie