user_mobilelogo

Koupací sud

U nás sezóna nekončí !!!


V našem penzionu se můžete venku koupat i když padá sníh.
Od září je v provozu dřevěný vytápěný koupací sud.

 

PRONÁJEM KOUPACÍHO SUDU JE NUTNÉ OBJEDNAT MINIMÁLNĚ 24 HODIN PŘEDEM!!!
/Nezapomeňte si plavky,osušku,přezůvky, případně župan!/

  modrysud

koupací sud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koupací sud je vytápěná dřevěná káď se zabudovanou nerezovou vložkou. Sud je určený pro až 8 osob a je vybavený hydromasážní tryskou, teplota vody se pohybuje v rozmezí 38-40°C.
Zdravotní účinky, které se rovnají příznivým účinkům sauny, jsou umocněné pobytem na čerstvém vzduchu a výhledem na překrásnou přírodu kolem penzionu.

 

Horkou koupel si můžete u nás užít i když mrzne až praští.

koupací sudDo sněhu, ochladit a honem zpátky!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koupací sudA takhle jsme sud pokřtili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koupací sud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokonalé potěšení z venkovní lázně, ať už venku pálí slunce, či sněží.
Při teplotě kolem 40°C dochází k největšímu uvolnění svalů a svalové tenze, pobyt v zahřátém sudu tedy simuluje lázeňské podmínky.

Pobyt v sudu je navíc společenská záležitost. Koupací sud využijí rodiny s dětmi, které chtějí společně trávit chvíle odpočinku, jednotlivci k romantické relaxaci pod širým nebem, ale i společnost přátel při oslavách.

Blahodárné účinky
Teplá lázeň je nejpříjemější a nejjednosušší způsob, jak se zbavit únavy telesné i duševní. Její účinek se ještě umocní, když se odehrává v koupacím sudu pod širým nebem místo v koupelně, nebo v jiném uzavřeném prostoru.
Vodoléčba, v současnosti nazývána také hydroterapie, se jako forma terapie začala uznávat již v antické době a byla nepostradatelnou součástí životního stylu Římanů a Řeků. U pramenů vody považovaných za léčivé a na tlakových prameništích byly zakládány vodní léčivé lázně. Voda je velmi vzácný a univerzální nástroj, který při správném užívání má bohatý a výjimečný vliv na lidský organismus. Od pradávných časů až po současnost je hydroterapie užívá k léčbě artritidy, revmatismu, odbourávání stresu, svalové a kloubní terapii, povzbuzení i uvolnění a stejně tak i k léčbě nespavosti.
V kolika stupních se koupat?
Aby lázeň fungovala relaxačně, musí mít vyšší teplotu, než má lidské tělo tj. 38°-39°C. V koupacím sudu se nezahříváme plaváním jako v bazénu. V koupacím sudu sedíme klidně a maximálně se necháváme masírovat proudem vody nebo vzduchu. Pustíme všechny problémy z hlavy a užíváme si klidu a pohody. Za 20 minut se organismus zbaví stresu a a únavy.
Jak to funguje?
Jak je možné, že pouhým posezením v teplé vodě si tělo odpočine? Vysvětlení je jednoduché. Je to dáno fyzikálními efekty:
• Vztlakem. Mechanický efekt hydroterapie vzniká tím, že voda lidské tělo nadlehčuje, a to až o 90% jeho hmotnosti. Ve vodě pociťujeme stav beztíže, což přináší okamžitou úlevu přetěžovaným kloubům. Mechanický efekt také posiluje kardiovaskulární systém, uvolňuje svalové napětí, stimuluje imunitní systém a odbourává stres.
• Teplotou. Tzv. termální efekt hydroterapie vzniká teplotou lázně, při níž se organismus zklidní, uvolní a zpomalí aktivitu vnitřních orgánů. Pobyt v příliš teplé vodě nás vysiluje a unavuje a neprospívá lidem s vysokým tlakem a kardiakům. Pobyt v příliš chladné vodě vede k prochladnutí.

Výhodou koupacího sudu je pobyt v teplé vodě na čerstvém vzduchu po celý rok.
Zdroj: koupacisudy.cz a COPYRIGHT © 2012 KOUPACISUDY.CZ

Penzion Harmonie Rohanov

Jak se k nám dostanete

Penzion Harmonie
Rohanov 10
383 01 Prachatice

Martina a Roman Kubešovi
Tel. + 420 388 311 648
Mob. + 420 773 585 870
Mob. + 420 603 893 816
E-mail: Martinalotos@seznam.cz wifi free
GPS: 48°58'30.303"N, 14°02´12.537"E

Zobrazit polohu na Mapy.cz

Ubytování na Šumavě

 

Fotogalerie

fotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogalerie